20% indirim kupon kodun: WENESOX20

Japonya Çorap Müzesi Hakkında Merak Edilenler

Japonya Çorap Müzesi

Dünyayı gözden geçirdiğimizde en tuhaf şeyler için bile müze olduğunu fark edebiliriz. Bunlardan biri de şüphesiz ki Japonya Çorap Müzesi. Naigai Müzesi olarak da biliniyor. İsminden de anlaşılacağı gibi bu müzenin tek kahramanı çoraplar oluyor. Peki, Japon Çorap Müzesi hakkında bilinmesi gerekenler neler?

Müzenin içeriği biraz tuhaf görünse de ilgi çekici eserler öne çıkıyor. Burada tarihi öneme sahip çoraplar sergileniyor. Japonya Çorap Müzesi, tüm dünyadan turistlerin ilgisini çekiyor.

Japonya Çorap Müzesi’nde Neler Var?

Japonya Çorap Müzesi

Çorap dünyasında önemli bir yere sahip olan müze, 1920 senesinde inşa edildi. Japonya Çorap Müzesi, var olan en eski çoraplardan en ilginç çoraplara, en modern ve abartılı çorap modellerine kadar birçok parçayı sergiliyor.

Bu müzede ünlülerin giydiği çorapların yanı sıra dünyanın en uzun ve en kısa çorapları da yer alıyor. Hayalinizde canlandırdığınız en tuhaf çorap dahi Japonya Çorap Müzesi koleksiyonunda bulunuyor.

20 Bin Çift Çorap Koleksiyonu

Japonya Çorap Müzesi

Japonya Çorap Müzesi, son verilere göre 20 bini aşan çorap koleksiyonunu içeriyor. Tokyo’da şehrin eteklerinde konumlanan müze, sıra dışı şeyler arayan her turistin ilgi odağı oluyor. Eğer yolunuz Tokyo’ya düşerse siz de bu müzeyi mutlaka deneyimlemelisiniz.

Bu müzede, parmaktan topuğa 32 santimlik dünyanın en uzun çorabını görebilirsiniz. Aynı şekilde Japonya Başbakanı Yoshida Shigaru’nun 1950 senesinde ABD’ye ilk resmi ziyaretinde giymiş olduğu 23 numara çoraplar da bu müzede bulunuyor.

Sumo gibi Asya ülkelerinde popüler olan dövüş sporcuları için de çoraplar Japonya Çorap Müzesi’nde sergilenmekte. Örneğin, sumo güreşçisi Kitamo Umi’nin emeklilik töreninde kullanmış olduğu çoraplar bu müzede bulunuyor. Veya pillerle çalışan çeşitli çorap modelleri…

Japonya Çorap Müzesi içinde hediyelik eşya alabileceğiniz minik bir dükkan da var. Bu dükkana uğrayanların en çok tercih ettiği hediyelik eşyalar ise farklı desenler içeren ve devasa boyutlardaki çoraplar oluyor.

Japonya Çorap Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Japonya Çorap Müzesi güzergahı oldukça kolay bir yerde. Çorap müzesine ulaşmak için ara nokta olarak Asakusabashi tren istasyonunu kullanabilirsiniz. Edo Dori caddesini çapraz olarak geçen sokaktan içeri girerek müzeye erişim sağlayabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir