20% indirim kupon kodun: WENESOX20

Diyabet Çorabı Ne İşe Yarar?

Diyabet Çorabı

Diyabet çorabı, diyabet hastalarına özel olarak üretilmiştir. Hastaların ayaklarında meydana gelebilecek yaraların enfeksiyonunu antibakteriyel niteliği ile engelliyor ve vücudun rahatlamasını sağlıyor.

Diyabet rahatsızlığı olanlara hitap eden diyabetik çorap, bu hastalıktan muzdarip olanların ilgisini çekiyor. Diyabet çorabı, ayak bileği üzerine kadar manyetik alan oluşturuyor ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyor. Mikropların birikimini önleyen bu çoraplar, lastiksiz olmalarından dolayı diyabet hastalarının ayaklarını sıkmıyor.

Diyabet Çorabı Nedir?

Diyabet Çorabı

Pankreasın yeterli düzeyde insülin hormonu üretememesi veya üretmiş olduğu insülinin etkili biçimde kullanılamaması halinde diyabet hastalığı gelişiyor. Milyonlarca insan bu hastalıkla savaş veriyor. Diyabet hastaları tükettikleri gıdadan kana geçen şekeri kullanamıyor. Buna bağlı şekilde de kan şekeri yükseliyor. Bu sebeple de hastaların yaşam boyu egzersiz, beslenme, ilaç ve şeker takibi konularında dikkatli olmaları gerekiyor.

Diyabet hastalığı olan bireylerin günlük yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri adına çeşitli malzemeler üretiliyor. Bunlardan biri de diyabet çorabı oluyor. Diyabet hastalarının ayak bakımına ve sağlığına dikkat etmeleri önemli. Bu yüzden de kaliteli çorap çeşitleri kullanmaları gerekiyor.

Vücut ağırlığını taşıyan ve baskı gören ayaklar, yara ve zedelenmelere karşı açık olan organların başında geliyor. Ayak sorunlarının birçoğu yanlış ayakkabı ve çorap seçiminden kaynaklanıyor. Bunlara ek olarak; tırnakların yanlış kesilmesi, ayak bakımının yapılmaması, tırnak batması, nasır gibi durumlar da ayak sağlığını olumsuz anlamda etkileyebiliyor. Hatta bu koşullar, diyabet hastalarında ayak yarasını teşvik ediyor.

Bacak ve ayak damarlarındaki daralma ve çeşitli dolaşım sorunları, diyabet hastalarının sağlığını riske atabiliyor. Bu sebeple de diyabet hastalığının tedavisini destekleyici çorap modelleri kullanmak bir adım öne çıkıyor. Bunun için diyabet çorabı gibi ürünler tercih edileceği gibi ayakları sıkmayan, antibakteriyel ve kaliteli çorap çeşitleri de kullanılabilir.

Diyabet Çorabı Ne İşe Yarıyor? Özellikleri Neler?

Diyabet çorabı, şeker hastalığında kan dolaşımı sorunlarının yol açtığı yaraların tedavisinde destek ürün olarak tercih edilebiliyor. Bu çoraplar, diyabetlilerin günlük yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürmelerini destekliyor. Özel dokuması sayesinde diyabetik çorap, ayaklara basınç yapmıyor. Dikişsiz burun yapısı nedeniyle ayak parmaklarında sürtünmelerden dolayı oluşan yaraları engelliyor.

Diyabet çorap dokumasında kullanılan gümüş iplikler antibakteriyel özelliklere ek olarak aynı zamanda antimikrobiyal nitelikler de taşıyor. Bu durum ise ayakta mantar oluşumunu önlüyor. Diyabetik çoraplar ayrıca ayakta ter ve koku yapan bakterilerin çoğalmasına da engel oluyor. Termodinamik yapısı sebebi ile diyabet çorabı, ayakları kış mevsiminde sıcak ve yaz mevsiminde ise serin tutmaya yardım ediyor.

Tüm bu özelliklerinden dolayı diyabetik çorap, diyabetlilerin ayaklarındaki kan dolaşımını dengede tutuyor, yaraların meydana gelmesini önlüyor ve ayakların terlemesinden kaynaklanan koku problemine engel oluyor.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir