20% indirim kupon kodun: WENESOX20

Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Ayakkabıya göre çorap seçimi oldukça önemli. Özel bir geceye veya özel bir güne davetliyseniz giyeceğiniz kıyafet kadar aksesuar seçimleri, çanta ve çorap seçimleri de mühimdir. Aynı zamanda herhangi bir aktivite için de ideal çorabı seçmek önem arz eder. Sizlere bu yazımızda ayakkabıya göre çorap tercihi hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Çorap seçimini küçümsemeyin. Çünkü giyeceğiniz ayakkabı ile çorap seçiminiz uyumlu olmadığı taktirde ortaya hoş bir görüntü çıkmayabilir. Bunu önleyebilmek adına daha uyumlu kombinler yaparak şıklığınızı yaratabilirsiniz. Giyeceğiniz ayakkabıya göre çorap tercihi konusunda herhangi bir fikriniz yoksa işte size yol gösterecek olan öneriler…

Erkekler İçin Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Erkekler özellikle giyeceği kıyafetten çok çoraplarına özen gösterirler. Daha çok kıyafetleri ile çoraplarının uyumuna dikkat ederler. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki çorap seçenekleri oldukça fazla. Renkli çoraplar ya da yazılı çoraplar gibi tercih edebileceğiniz birçok ürün modeli bulunuyor. Önemli olan ise ayakkabınızla uyum sağlayan bir tasarıma yatırım yapmak.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar aşağıdaki gibidir:

 • Çorap türü ve tasarımı hem pantolon hem de giydiğiniz ayakkabı stili ile uyumlu olmalıdır.
 • Çorap rengini hem pantolon hem de ayakkabıya göre tercih edebilirsiniz. Ayakkabınız koyu renk ise çoraplarınızla ön plana çıkmak için desenli çoraplar arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Örneğin klasik bir giyim tarzı için klasik kahverengi ayakkabı tercih ediyorsanız kahverengi çorap, klasik bordo ayakkabı tercih ediyorsanız bordo çorap giyebilirsiniz. Böylece ayakkabınızı ve stilinizi tamamlamış olursunuz.
 • Spor yaparken giymek için bir çorap arıyorsanız; pamuklu çoraplar tercih edebilirsiniz.
 • Sandalet ve yazlık ayakkabılarla giymek için çorap satın alacaksanız; yine hipoalerjenik ve pamuklu ürünlere yönelmelisiniz.

Kadınlar İçin Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Aslına bakarsanız kadınlar için de hemen hemen aynı şeyler geçerlidir. Desenli çorap, renkli çorap ya da yazılı çorap gibi birçok seçenek arasından bir tercih yapmak istediğinizde giyeceğiniz ayakkabı stiline de odaklanmalısınız. Ayakkabıya göre çorap seçimi yaparken şu hususlara dikkat etmekte yarar var:

 • Eğer kot pantolon ve spor ayakkabı kombini yapacaksanız; uzun çorap modelleri seçebilirsiniz.
 • Babet ayakkabı giyecekseniz; babet çoraplara yönelebilirsiniz.
 • Ancak klasik bir elbise veya şık bir etek ile topuklu ayakkabı tercih ediyorsanız; ten çoraplara odaklanabilirsiniz.
 • Bunun yanında spor bir kıyafet ve ayakkabı tercih sebebiniz ise çorap seçimi de spor olmalıdır. Renk olarak ise beyaz ya da siyah bilekten çoraplar tercih edebilirsiniz. Dilerseniz renkli ve desenli spor çoraplar arasından da bir seçim yapmak mümkün. Hem renkli ve desenli çoraplarla ayaklarınıza renk getirmeniz de mümkün!

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir